Jak se připravit na kojení I.část

Posted In: BLOG |

Kojení je přirozený způsob výživy miminek. Kromě hladu a žízně ale děťátko uspokojuje kojením i jiné své potřeby, jako třeba být u své maminky, cítit její blízkost, u prsu se miminko zklidní, sání mu pomáhá usnout.

Kojení má nesporné výhody jak pro matku, tak pro dítě, je lépe stravitelné, miminko chrání před alergiemi, Vás před rakovinou prsu a vaječníků. Posiluje citové pouto mezi matkou a dítětem. Je zdarma a vždycky k dispozici .

Jak dobře nastartovat kojení

Jste rozhodnutá kojit? Ptáte se, jak co nejlépe začít s kojením? Odpověď je bonding a SAMOPŘISÁTÍ.

Po přiložení nahého miminka na holé břicho maminky bezprostředně po porodu lze u miminka pozorovat instinktivní chování, kdy nejprve hledá tvář maminky a následně pohybuje pusinkou. Je důležité neumývat děťátku ručičky od plodové vody, voní stejně jako bradavky, miminko si je strká do pusinky, cítí jejich vůni a podle ní hledá prso a bradavku.

Dítě disponuje dvěma vrozenými instinkty – tlačí hlavičku dopředu a odráží se nožičkami. Píďalkováním se snaží reflexně dostat k prsu maminky.

Při samopřisátí se miminko vždy přisaje správně, je tedy položen základ správnému přisávání a úspěšného kojení.kojeníNo Comments »


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *